13.06.24

Оголошується конкурс "Лідер читання - 2024"

 Шановні колеги!

Запрошую вас долучитись до Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання –2024»
Умови проведення
Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання–2024»
І. Загальні положення
1.1. Конкурс проходить у рамках реалізації Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія».
1.2. Проводиться спеціалізованими бібліотеками України для дітей та юнацтва, бібліотеками, що обслуговують дітей, з ініціативи Національної бібліотеки України для дітей (далі НБУ для дітей), за сприяння Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY, Української асоціації працівників бібліотек для дітей.
1.3. Основною метою Конкурсу є розвиток інтелектуального потенціалу дітей України; формування читацької грамотності; промоція книги як свідомо обраної практики саморозвитку; заохочення дітей та підлітків до систематичного читання.
1.4. Завданням Конкурсу є формування стійкого інтересу до читання української книги; залучення широкого загалу дітей до активної участі у культурному житті країни; виховання поваги до найкращих надбань української та світової літератури; заохочення дітей до читання через усвідомлення ними книги як засобу самовираження, а також спонукання дитячих бібліотек до розробки та впровадження власних заходів, проєктів та програм із популяризації дитячого читання й залучення до участі у них користувачів.
1.5. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційному вебсайті Національної бібліотеки України для дітей, обласних бібліотек для дітей, для дітей та юнацтва, соціальних мережах та медіа.

ІІ. Участь у Конкурсі
2.1. Учасниками Конкурсу можуть бути учні 5-9 класів – зареєстровані користувачі бібліотек, які активно читають та беруть участь у бібліотечних заходах з промоції дитячих книг і читання, творчих зустрічах з авторами та ін.
2.2. Головний напрям Конкурсу – комплексні заходи з підтримки читання, довгострокові проєкти та програми, що залучають дітей не лише до читання, а й до творчості, критичного мислення, вчать формувати власну точку зору та висловлювати свою думку. Елементом таких заходів, на розсуд бібліотек, має бути певна система рейтингів – оцінювання, що допоможе визначити справжніх лідерів читання.
2.3. Обласна бібліотека для дітей, для дітей та юнацтва здійснює організаційно-методичне забезпечення проведення Конкурсу в області, розробляє Програму літніх читань, за якою працюють усі бібліотеки області, що обслуговують дітей, та визначає часові рамки обласного туру відповідно до строків проведення Конкурсу.
2.4. У кожній області визначається один переможець, який бере участь у фінальному нагородженні переможців.
ІІІ. Строки проведення Конкурсу
3.1. Конкурс проводиться у два тури:
- перший – на обласному рівні, з 7 червня до 1 вересня;
- другий, підсумковий – на всеукраїнському рівні, у вересні.
Або читайте за посиланням https://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=11151


Немає коментарів:

Дописати коментар

. Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...