24.11.23

Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору.

У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада. Долучіться в цей день о 16.00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів. Половина загиблих це – діти та підлітки.

Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної
війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
Закликаємо також людей по всьому світу засвітити вогник у домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.
З метою вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, в бібліотеці оформлена книжкова виставка-реквієм «Зроніть сльозу, бо ми не мали сліз…», а також організовано перегляд документальних фільмів про ці страшні часи.
Із художніх творів українських письменників, ми радимо прочитати:
«Жовтий князь» В. Барки, «Марія» У. Самчука, «Гіпсова лялька» Ю. Бедзика, «Третя рота» В.Сосюри, «Розіп'яте село» М.Тарана, "Прокляті роки" Ю. Клена, «Каміння під косою» О.Мак, Сльози божої матері Є.Гуцала та інші видання.
Ці книги бентежать душу, наповнюють серця пекучим болем, адже в них показана жахлива картина голодомору, велика трагедія українських родин.
Читай, щоб пам’ятати!!!Немає коментарів:

Дописати коментар

. Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...