21.02.13

Україна читає дітям.


        Сьогодні у багатьох країнах світу бібліотечному обслуговуванню дітей та підлітків приділяється чимало уваги. Прийнято нові закони і плани з розвитку бібліотечного обслуговування дітей (Данія, Норвегія, Японія, Корея); з’явилися національні центри дитячого читання і літератури для дітей (Франція, Південна Корея); будуються нові, добре оснащені бібліотеки для дітей та підлітків (Сингапур, Нідерланди та ін.).
     Все це і багато іншого робиться для покращення читання, особливо дитячого.
     У нас, в Україні, теж стараються привернути увагу до проблеми читання дітьми книг. І тому Національна бібліотека України для дітей та газета «Комсомольська правда» за підтримки Міністра культури і туризму України, організували проект «Україна читає дітям».
     Метою проекту є відродження традиції читання у колі української родини;розвиток і зацікавленість (особливо дітей і молоді) у користуванні друкованою книгою – джерелом знань; заохочення читачів-дітей до систематичного читання, а також підняття престижу, створення позитивного образу книги як важливого чинника у формуванні молодої генерації українського народу із сучасним мисленням та ідеями.
     В рамках даного проекту читачі зустрічаються із людьми, які досягли успіху у житті, завдячуючи книзі, її роль у становленні їх як особистості, фахівця.
      Працівники  Котовської ЦБС включилися в проект «Україна читає дітям». 19 лютого в бібліотеці - філії с Любомирка відбулася  зустріч з поетесою Л. М. Шаманською, яку організувала районна дитяча бібліотека.
        Людмила Миколаївна серйозно займається поезією та публіцистикою з 1998 року. З 2005 року вона є керівником  Котовського відділу Аркадійського літературного клубу, дипломант обласного фестивалю «Осінь в Бірзулі», міських фестивалях «Зоряний дощ», «Промінь - 2005»  ЇЇ твори  надруковані в  семи колективних збірках поезії та постійно друкуються в періодичних виданнях., вона веде велику роботу серед молоді в пропаганді української книги на Одещині.
 Поетеса зустрілася  з учнями  7-8 класів, під керівництвом зав.бібліотекою. Денисенко Л. та зав. клубом Єфимовою Т.  Людмила Миколаївна  з любов’ю розповіла дітям про свою родину, про свій  творчий шлях, зачитала  вірші , а також  презентувала свою нову авторську  збірку поезії  «Я іду на сповідь».
             І  діти, і дорослі з задоволенням  слухали вірші, і зовсім не хотіли відпускати поетесу.  Ми всі щиро вдячні Людмилі Миколаївні  за чудово проведений час, і бажаємо ій творчого натхнення.  На прощання поетеса подарувала бібліотеці свою нову збірку  поезії з автографом.Немає коментарів:

Дописати коментар

. Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...